Bogna Janik Forbes

Metodą Pilates zainteresowałam się w Anglii i tam rozpoczęłam współpracę z Michael King Pilates Institute. W treningu Pilates zafascynowała mnie idea ćwiczeń oparta na sile mięśni głębokich. Dzięki technice Josepha Pilatesa wiele ćwiczeń nabrało dla mnie innego wymiaru.

...czytaj całość

Obecnie mieszkam w Zachodniej Australii, w Perth, gdzie posiadam swoje studio Pilates „JF”. Specjalizuję się w terapii ruchu i treningu personalnym na macie i maszynach. Efekty treningowe i terapeutyczne uzyskuję stosując metody: Pilates, GYROTONIC® Method, rehabilitację i inne.

Nieustannie zaskakuje mnie, zadziwia i inspiruje efekt łączenia różnych metod z techniką Pilates. Zachwyca mnie wpływ ruchu na psychikę, energię i osobowość człowieka. Efektem mojej wieloletniej praktyki, zainteresowań i zgłębiania tematu jest książka „Pilates prawdziwa siła od środka”, artykuły w publikacjach, DVD „Magic Circle Pilates” oraz wiele instruktorskich programów szkoleniowych Mat i sprzęt Pilates które przy współpracy ze Szkołą OPEN MIND® realizuję na terenie Polski. Moje poszukiwania w kierunku terapii zdrowego kręgosłupa, wzmacniania mięśni środka i ergonomicznej prawidłowej postawy doprowadziły do do rozwinięcia rocznych studiów Pilates o nazwie Pilates Studiuj online, który jest nakierowany na dokształcające nauczycieli, instruktorów, terapeutów i miłośników metody Pilates. Omawiamy tutaj szczegółowo tematykę, oddechu, miednicy, zdrowego kręgosłupa, postawę, kończynę dolną kończynę górną, anatomię w Pilates, Powięź, Rehabilitację w Pilates, Pilates klasyczny, Pilates dla kobiet w ciąży, Pilates dla seniorów, style nauczania i modyfikacje, oryginalną pracę Josepha oraz obserwację i praktykę ćwiczeń. Więcej informacji uzyskasz na stronie www.polskipilates.pl.

Moja praktyka od 2000r. do dnia dzisiejszego to ponad 20 000 godzin pracy trenerskiej, terapeutycznej, szkoleniowej dla instruktorów oraz warsztatów i lekcji pokazowych. państwowe kwalifikacje IV stopnia w Metodzie, czynne członkostwo w APMA oraz GYROTONIC® Method przez ostatnie 20 lat.