Bogna Janik Forbes

Metodą Pilates zainteresowałam się w Anglii i tam rozpoczęłam współpracę z Michael King Pilates Institute. W treningu Pilates zafascynowała mnie idea ćwiczeń oparta na sile mięśni głębokich. Dzięki technice Josepha Pilatesa wiele ćwiczeń nabrało dla mnie innego wymiaru.

...czytaj całość

Obecnie mieszkam w Zachodniej Australii, w Perth, gdzie posiadam swoje studio Pilates „JF”. Specjalizuję się w terapii ruchu i treningu personalnym na macie i maszynach. Efekty treningowe i terapeutyczne uzyskuję stosując metody: Pilates, GYROTONIC® , rehabilitację i inne.

Nieustannie zaskakuje mnie, zadziwia i inspiruje efekt łączenia różnych metod z techniką Pilates. Zachwyca mnie wpływ ruchu na psychikę, energię i osobowość człowieka. Efektem mojej wieloletniej praktyki, zainteresowań i zgłębiania tematu jest książka „Pilates prawdziwa siła od środka”, artykuły w publikacjach, DVD „Magic Circle Pilates” oraz wiele instruktorskich programów szkoleniowych np. Mat Pilates. Moje poszukiwania w kierunku terapii zdrowego kręgosłupa, wzmacniania mięśni środka i ergonomicznej prawidłowej postawy doprowadziły do rozwinięcia kursów o tematyce Pilates : „Zdrowy kręgosłup”, „Mięśnie dna miednicy”, „Powięzi”, „Reha Pilates”, które przy współpracy ze Szkołą OPEN MIND® realizuję na terenie Polski.

Moja praktyka od 2003r. do dnia dzisiejszego to ponad 13000 godzin pracy trenerskiej, terapeutycznej, szkoleniowej dla instruktorów oraz warsztatów i lekcji pokazowych.