Edukacja

Pilates to inteligenta forma ćwiczeń, dzięki której usprawniasz i poznajesz swoje ciało.

Szkolenia Pilates to wiedza przeznaczona nie tylko dla fizjoterapeutów, instruktorów, trenerów i nauczycieli ruchu, ale też dla osób mających problemy z bólami kręgosłupa i stawów. Są również propozycją dla wszystkich zafascynowanych ćwiczeniami mentalnymi. Szkolenia prowadzone przeze mnie pogłębią Twoje umiejętności, poprawią technikę i efektywność, a może nawet całkowicie zmienią Twoje podejście do ćwiczeń! Wiedza zdobyta na kursach pozwoli Ci skutecznie i trwale podjąć walkę z bólem kręgosłupa i stawów. Dla niektórych osób te szkolenia mogą być szansą na zdobycie nowego zawodu. Zapraszam na kursy oparte na najnowszych badaniach naukowych dotyczących stabilizacji mięśniami głębokimi, zbalansowanej pracy mięśni globalnych w równowadze, mobilizacji kręgosłupa i pracy nad prawidłowymi wzorcami ruchu i postawy, pracy powięziowej a przede wszystkim zgłębienia wiedzy lub innego spojrzenia na profilaktykę czy pracę z ciałem.

Pilates Matwork Intensive

Szkolenia w formie online – przeznaczone dla osób już pracujących w dziedzinie fitness lub związanych z ruchem i rehabilitacją. Nacisk kładziony jest na poszerzenie aktualnej wiedzy ucznia przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej instrukcji w zakresie fundamentalnych zasad PILATES, stabilizacji oraz poziomów od średniozaawansowanego aż do zaawansowanego w bardziej dogodnym tempie.

Przejdź teraz na stronę JP Online Training lub czytaj całość.

...czytaj całość

Opcja ta jest idealna także dla osób, które nie są w stanie poświęcić wymaganego czasu na kurs stacjonarny.
Kurs podzielony jest na 3 części, online wykłady e-learning, oraz 4 dni praktyczne. Zapoznasz się w nich z zasadami ćwiczeń Pilates i ich techniką. Ten materiał to wiedza będąca podstawą prawidłowego wykonywania techniki Pilates. Nauczysz się stabilizacji segmentalnej i globalnej oraz metod ich nauczania u swoich klientów.

PILATES DLA KOBIET W CIĄŻY I OSÓB STARSZYCH - dla osób prowadzących zajęcia z tą grupą klientów

Nauczysz się jak bezpiecznie przygotować kobietę do naturalnego porodu oraz zregenerować i wzmocnić jej ciało po porodzie i przywrócić mu dawną formę.

...czytaj całość

Nauczysz się także jak bezpiecznie pracować z osobami starszymi czy też cierpiącymi na specyficzne jednostki chorobowe.

W PROGRAMIE:

  • wskazania, przeciwwskazania do ćwiczeń w okresie przed i popołogowym
  • dobór odpowiednich ćwiczeń dla kobiet w ciąży - począwszy od pierwszego trymestru, do samego porodu
  • ćwiczenia w okresie postnatalnym
  • wpływ procesów starzenia się na: stawy, tkankę kostną i mięśniową, układ sercowo-naczyniowy i oddechowy
  • psychologiczne zmiany związane ze starzeniem się
  • zmiany zachodzące w układach kognitywnym, motorycznym i zmysłowym podczas starzenia się
  • dobór ćwiczeń i ich modyfikacja dla osób starszych oraz osób z następującymi problemami: stwardnienie rozsiane, depresja, cukrzyca, osteoporoza, arthritis, RZS, osteoarthritis, reumatyzm tkanki miękkiej, problemy z nietrzymaniem moczu, choroby serca i układu krążenia, przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc, wymiana stawu biodrowego

MIĘŚNIE DNA MIEDNICY - dla każdego, wskazane ukończenie PILATES JP FUNDAMENTAL - online

Czy jesteś świadomy, jak te najmniejsze mięśnie dna miednicy wpływają na kręgosłup? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje powoduje nierównowaga w tych mięśniach, spowodowana intensywnym treningiem, porodem czy operacją? Czy wiesz jak prawidłowo napinać te mięśnie? Co dzieje się w Twoim kręgosłupie, gdy jeden mięsień lędźwiowy jest silniejszy niż drugi?

...czytaj całość

Podczas tego kursu zajmiemy się nie tylko anatomią funkcjonalną stawu biodrowego i krzyżowo-biodrowego, ale przede wszystkim wyżej wymienionymi dysfunkcjami. To wiedza jest niezbędna nie tylko instruktorom Pilates, ale także trenerom, fizjoterapeutom, położnym, lekarzom oraz osobom zainteresowanym tym tematem.

ODDECH W PILATES I REHABILITACJI - dla pracujących Metodą Pilates, a także prowadących różne zajęcia ruchowe, relaksacyjne i lecznicze

Czy wiesz, że za pomocą oddechu możesz radzić sobie ze stresem, zapobiegać bólom kręgosłupa pleców, barków, głowy i szyi, a także zwiększać zakres ruchu?

...czytaj całość

Podczas codziennych aktywności bardzo ważny jest świadomy oddech. Emocje związane z lękiem, stres powodują zatrzymanie oddechu, a następnie jego spłycenie. Osoba taka powracając do głębszych oddechów może doświadczyć tzw. zjawiska hiperwentylacji. Jest to sytuacja, gdy mózg był niedotleniony przez określony okres czasu i nagle dostaje dużą dawkę tlenu. Sytuacje takie są niekorzystne dla zdrowia całego organizmu, a w szczególności serca.

Nasz umysł, ciało, emocje i duch stanowią jedną, spójną całość. Sposób, w jaki oddychamy jest odzwierciedleniem tego, jak radzimy sobie ze stresem, który wiąże się z doświadczeniem zazwyczaj negatywnych emocji i chorób. Podczas codziennych aktywności bardzo ważny jest świadomy oddech. Spłycenie oddechu jest bardzo niekorzystne dla zdrowia całego organizmu, a w szczególności serca i mózgu. Na kursie nauczysz się oddychać poprawnie i wykorzystywać ten oddech podczas ćwiczeń i codziennych czynności. Poznasz różnorodne techniki pracy z oddechem.

"Matwork Pilates Reha" - Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów, trenerów personalnych, lekarzy, nauczycieli ruchu

Obejmuje szkolenie drogą online oraz szkolenie praktyczne:

  • Zdrowy Kręgosłup
  • Mięśnie dna miednicy - jej dysfunkcje oraz praca

Kliniczne podejście do Metody Pilates i ruchu ciała to praca zarówno z klientem jak również z samym sobą. Przedstawia zagadnienia terapii bólu kręgosłupa i narządu ruchu oraz modyfikacje ćwiczeń Pilates, dostosowując je indywidualnie do klienta. Reha Pilates to kliniczne podejście do Metody Pilates i ruchu ciała. Przedstawia zagadnienia terapii bólu kręgosłupa i narządu ruchu oraz modyfikacje ćwiczeń Pilates, dostosowując je indywidualnie do klienta.

...czytaj całość

Wielu autorów omawiając temat ćwiczeń kręgosłupa, wskazuje na mięśnie głębokie: wielodzielny, poprzeczny brzucha, mm. dna miednicy. Brakuje jednak wiedzy teoretycznej i praktycznej: w jaki sposób pracować na mięśniach głębokich i jak nauczyć tego swoich klientów. Podczas praktycznej części kursu nauczymy się różnych metod pracy na mięśniach głębokich oraz o ich wpływie na stabilizację kręgosłupa, pracy powięziowej. Omówimy specyfikę pracy mięśni biorących udział w kontroli motorycznej i sposoby poprawienia wzorców ruchowych.
Podejmiemy również temat zapobiegania bólom i przeciążeniem kręgosłupa. Skupimy się na świadomym i podświadomym zaangażowaniu taśm powięzi łączących się ze sobą podczas stabilizacji i ruchu. Znajdziemy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób te elementy wpływają na postawę.

Zastosowanie Metody Pilates w rehabilitacji pozwala na ocenę funkcjonalnego wzorca ruchowego, – umożliwia określenie, gdzie i dlaczego nasz pacjent ma problem bólowy lub dysfunkcję aparatu ruchowego.

Bbarre

Bbarre to najnowszy trend pracy zainspirowany klasycznym Baletem w połączeniu z Pilates i przeniesiony na grunt fitness. Czytaj więcej http://bbarre.pl