Edukacja

Pilates to inteligenta forma ćwiczeń, dzięki której usprawniasz i poznajesz swoje ciało.

Szkolenia Pilates to wiedza przeznaczona nie tylko dla fizjoterapeutów, instruktorów, trenerów i nauczycieli ruchu, ale też dla osób mających problemy z bólami kręgosłupa i stawów. Są również propozycją dla wszystkich zafascynowanych ćwiczeniami mentalnymi. Szkolenia prowadzone przeze mnie pogłębią Twoje umiejętności, poprawią technikę i efektywność, a może nawet całkowicie zmienią Twoje podejście do ćwiczeń! Wiedza zdobyta na kursach pozwoli Ci skutecznie i trwale podjąć walkę z bólem kręgosłupa i stawów. Dla niektórych osób te szkolenia mogą być szansą na zdobycie nowego zawodu. Zapraszam na kursy oparte na najnowszych badaniach naukowych dotyczących stabilizacji mięśniami głębokimi, zbalansowanej pracy mięśni globalnych w równowadze, mobilizacji kręgosłupa i pracy nad prawidłowymi wzorcami ruchu i postawy, pracy powięziowej a przede wszystkim zgłębienia wiedzy lub innego spojrzenia na profilaktykę czy pracę z ciałem.

PILATES STUDIUJ ONLINE

Roczne studia w formie online – przeznaczone dla osób już pracujących w dziedzinie fitness, związanych z ruchem i rehabilitacją, nauczycieli, instruktorów oraz miłośników Pilates. Nacisk kładziony jest na poszerzenie aktualnej wiedzy uczestnika przy jednoczesnym zapewnieniu pełnej instrukcji w zakresie oddechu, pracy z mięśniami dna miednicy, biomechaniki kontroli motorycznej kręgosłupa, kończyny dolnej i górnej, postawy, rehabilitacji, kobiet w ciąży, rozejścia kresy białej, seniorów, anatomii w Pilates, stabilizacji, oraz nauczania poziomów od średniozaawansowanego aż do zaawansowanego w bardziej dogodnym tempie. Przejście przez ćwiczenia klasyczne oraz oryginalna praca Josepha.
Więcej informacji na stronie www.polskipilates.pl.

Zapis na kurs: JP Online Training.

POZYTYWNA PRAKTYKA MIĘŚNI DNA MIEDNICY

Czy jesteś świadomy, jak te najmniejsze mięśnie dna miednicy wpływają na kręgosłup? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje powoduje nierównowaga w tych mięśniach, spowodowana intensywnym treningiem, porodem czy operacją? Czy wiesz jak prawidłowo napinać te mięśnie? Co dzieje się w Twoim kręgosłupie, gdy jeden mięsień lędźwiowy jest silniejszy niż drugi? Większość programów edukacyjnych nie obejmuje podstaw pracy z kobietami w ciąży i po porodzie. Nie wspominając o okresie okołomenopauzalnym i menopauzie, kiedy te zmiany hormonalne mogą sprawić, że ciało kobiety będzie bardziej podatne na urazy, podobnie jak okres poporodowy.Jeżeli kobiety zaczną ćwiczyć w systemie który ich wspiera i prawidłowo radzić sobie z uciskiem i przy użyciu doskonałej techniki, w wielu przypadkach wypadnięcia można zapobiec. Podczas tego kursu zajmiemy się anatomią funkcjonalną miednicy, stawu biodrowego i krzyżowo-biodrowego, oddechem, postawą, rozejściem kresy białej, okresem przed i poporodowym, łańcuch kinetyczny. Ta wiedza jest niezbędna nie tylko dla nauczycieli i instruktorów Pilates, ale także dla trenerów, fizjoterapeutów, położnych, lekarzy oraz osób zainteresowanym tym temat.

REHA PILATES - Kurs w Systemie Online przeznaczony dla fizjoterapeutów, trenerów personalnych, lekarzy, nauczycieli ruchu

Reha Pilates to kliniczne podejście do Metody Pilates i ruchu ciała. Przedstawia zagadnienia terapii bólu kręgosłupa i narządu ruchu powiązania pomiędzy stabilnością kręgosłupa, badaniami nad kontrolą motoryczną i modyfikacją pracy Josepha Pilatesa z dostosowaniem ich do indywidualnych potrzeb klienta. Kliniczny Pilates ewoluował z Australii jako “Movement Based Classification & Treatment” (MBCT), którego celem jest radzenie siebie z przewlekłymi i nawracającymi urazami. Wraz z globalnym odchodzeniem od testów “Klasyfikacji Strukturalnej”, kliniczne podejście do Pilates umożliwia modyfikację ćwiczeń w taki sposób aby nauczyć pacjenta wprowadzenia kontroli motorycznej nad mięśniami głębokimi. Na kursie tym omówimy specyfikę pracy mięśni biorących udział w kontroli motorycznej i sposoby poprawienia wzorców ruchowych.

Poznamy zarówno teoretyczne jak i praktyczne podejście do mięśni stabilizujących wszystkie stawy nie tylko kręgosłup, omówimy rolę oddechu w stabilizacji oraz aktywacji mięśni dna miednicy. Podejmiemy temat zapobiegania bólom i przeciążeniom kręgosłupa. Skupimy się na świadomym i podświadomym zaangażowaniu taśm powięzi łączących się ze sobą podczas stabilizacji i ruchu. Znajdziemy odpowiedź na pytanie, w jaki sposób te elementy wpływają na postawę. Zastosowanie Metody Pilates w rehabilitacji pozwala na ocenę funkcjonalnego wzorca ruchowego – umożliwia określenie, gdzie i dlaczego nasz pacjent ma problem bólowy lub dysfunkcję aparatu ruchowego. To praca zarówno z klientem jak również z samym sobą.

Zapis na kurs: JP Online Training.

Bbarre

Bbarre to najnowszy trend pracy zainspirowany klasycznym Baletem w połączeniu z Pilates i przeniesiony na grunt fitness. Czytaj więcej http://bbarre.pl